Anasayfa Haberler Üyelik Avantajları Üye Ol İletişim

PROF. DR. EKİN ÖZGÜR AKTAŞ''IN ANALİZLERİ AİLE HEKİMLİĞİNDE GÜNCEL SORUNLAR NÖBETLER- RAPORLAR- MESAİ AVUKAT ARDA AŞIK'IN ANALİZİ AİLE HEKİMLİĞİ CEZA PUANLARI
Haberin Detayı                                 Bu haber 6429 kez okundu Paylaş


14.03.2011
 
AİLE HEKİMİ BENDEN 3 BİN 500 LİRA FAZLA PARA ALIYOR DİYEN VALİYE TEPKİLER
 
İŞTE ADANA VALİSİ'NİN OLAY DEMECİ :

Adana Valisi İlhan Atış ise sağcısı ve solcusunun da Türkiye’de yıllardır tam gün yasasını savunduğunu vurgulayarak “
Tam gün geldi şimdi ‘istemezük’ diyorlar. Sakıncaları olabilir. Doktorlarımız Türkiye’de çalıştığının emeğini alabilen meslek mensuplarından en başta geleni. Ben tam 41 yıldır çalışıyorum. Devletin valisiyim. Hiçbir şikayetim yok. Şimdi bir aile hekimi benden 3 bin 500 lira fazla para alıyor. Benden 10 kat fazla alabilir hayat kurtarıyor. Ama az diyerek ağlamayalım. Maaş yönünden en çok maaşı alan sizlersiniz. Ama ah vah edip, eziliyoruz, perişanız, şiddete uğruyoruz, iş güvemiz yok demeyin. Yapmayın Allah aşkına. Çok daha iyi olmalıyız iyinin sonu yok. Bugün Türkiye’de mezun olduğundan itibaren iş bulacağım mı diye endişeye düşmeyen tek bölüm tıp mezunlarıdır.” dedi.

 Editörün notu  : Biz bu haberi okuduktan sonra hemen internet sitelerinde yorumları araştırdık.Bir tanesinde Aile hekimi 9000 TL maaş alıyor diyordu.Peki bu yanlış algıyı kim neden pohpohluyordu.Yeni yönetmelikle katsayı oyunlarıyla Türkiye'de maaşı düşen tek kitle Aile hekimleri değil miydi ?(Hesap ortada yeni yönetmelikle maaş kaybını merak edenler Adıyaman Aile Hekimleri Derneği değerlendirmesi için
TIKLAYINIZ ) Adana Valısi bile bu yanlış algılarda gezerken bütün bunları kim nasıl düzeltecek ? Biz site olarak TAHEF Başkanı Dr.Hasan Eraydın'ı arayacağız en azından şunu soracağız . Aile hekimi örnek maaş bordrosunu Adana valisine gönderebilir mi ? Hatta tüm Aile hekimleri maaş bordrosunu Adana valiliğine fakslasa ; en azından bu yanlış algının kırılmasına ilk adım olmaz mı diye soracağız.Şimdi Vali'nin bu açıklamasına değişik kaynaklardan derlediğimiz yorumları yorumsuz yayınlıyoruz :
 
YORUM 1 
SN.VALİ GEL YER DEĞİŞELİM.BU İŞ 20.000TL YE ÇEKİLMEZ DEMEZSEN NAMERTİM. BEN SENİN YERİNE TALİBİM.(Medimagazin)
 
YORUM 2
Pratisyenken mecburi hizmete yolladılar ; gittik mecburen; kaymakamlara bağlıyızdır ; hepsi doktor düşmanıdır. Uzmanoldum bir sürü değişimden geçen ülkemde yıllar geçti; o kaymakamlar vali, bakn oldular ; hepsi doktor düşmanı.. En başta da bizim bakan ; sancak onun elinde hep.. TTB bakanımızı oda üyeliğinden çıkarmalı... İlk yapacağı hareket(Medimagazin)
 
YORUM 3
Ben bir öğretmen olarak bu yaklaşımdan kime yapılırsa yapılsın çok rahatsızım.Ne demek ağlamak.Herkes hakkını alacak.Doktorluk kolay iş mi?Sağlığımızı emanet ediyoruz.Helal olsun doktorlara ne kadar çok alsa hakkıdır...(Memurlar.net)
 
YORUM 2
aynen sana katılıyorum arkadan böyle derler işleri düştümüde doktor bey ,doktor bey diye p.posundan ayrılmazlar.
Bizim insanımız ne zaman her konuda riyakarlılığı bırakacak, o zaman toplum içindeki karmaşada bitecek.
Başka milletlerde yüzüne geleni sayarlar, arkadan tek kelime etmezler bizde tam tersi (Memurlar.net)
 
YORUM 4
helal olsun Vali ye dehşet ve muazzam konuşmuş. sayın valim aynı konuşmayı 24 Kasım da da doktorun milyar katı ağlayan bir zümre var ona yap.şimdiden Allah razı olsun.(memurlar.net)
 
YORUM 5
Sn valim 35 yaşımıza geldik, cebimize yeni harçlık koyar olduk, biraz emrah modunda olacak ama benim hiç lojmanım olmadı, benim hiç makam arabam olmadı, benim poliklinikte şiddete maruzkalma riskim varken hiç korumam olmadı, kendi arabamın benizini kendim koyarken lojmanı beleş, güvenliği beleş, arabası- benzini beleş, giyimi kuşamı beleş, hayat kurtarma kaygısı yok, hayatta tutunduramadığın hastadan sonra hayatta kalma kaygısı olmayan sayın vali lütfen her hekim 15 milyar para alıyor edebiyatı yapmasın selamlar (Medimagazin )
 
 
YORUM 6
aile hekimleri 9000 tl maaş alıyor şiddet diyorlar, evinde oturmadıktan sonra her işin riski var sayın vali haklı tabiki yeşil kart olayında olduğu gb..(haber7.com)
 
 
YORUM 7
Sayın valim, vali olmak için kaç yıl eğitim aldınız, 4 yıl? sonrası malum, valilik mevkiinin nasıl elde edildiğini tüm Türkiye biliyor, kendinizi nasıl hep SINAV sistemiyle, aklının bileğinin gücüyle en az 13 yıl tıp eğitimi gören insanlarla kıyaslama cesaretini gösteriyorsunuz,anlamıyorum... bizim 3.500 fazla almamız lazım zaten, çünkü bizim MAKAM ARABALARIMIZ yok, bize ev de tahsis edilmiyor.. Hatta doktor olduğumuzu söylediğimizde her şeye iki katı fiyat biçiliyor...Ama ne yaparsın bu ülkede eğitimin değeri YOK, başbakandan bile fazla kazanmamız lazım, Avrupa'öyle(Medimagazin)
 
 
YORUM 8
Türkiyede sağlık sektöründe çalışanların yegane derdi para olduğundan, herkes cebimi daha fazla nasıl doldururumun hesabını yaptığından, tüm sağlık çalışanları 4 kat galvanize kefen diktireceğinden vali beyin yorumlarını takdire şayan bulmaktayım.(Haber7.com)
 
YORUM 9
Çalışırken evdeki tuvalet kağıdına kadar devlet alsın,üstelik emeklilikte benim 4-5 katım maaş al,sonra böyle konuş. Valilik şartlarını sağlayan binlerce insan bu pozisyon için ayrıca para öder(Medimagazin)
 
 
YORUM 10
1-Tıp Fakülteleri hazırlık sınıfıyla beraber 7 yıl!
2-İhtisas yapmış bir doktor en az 4 yıl daha eğitim almış demektir..
3-Siyasal Bilgiler veya Hukuk Mezunu bir valinin liseden sonra okuduğu fakülte 4 yıl.
Yani ihtisas yapmış bir hekimin eğitimi ile valinin ki arasında 7 yıl fark var!
4-Vali ilin en büyük yöneticisidir. Devleti temsil eder!
Bir bakıma son yıllarda bu durum da değişti. Artık iktidar partisini temsil ediyorlar!
5-Buna rağmen devlet bütün imkânlarını valinin emrine vermiştir. Evet kabul ediyoruz; valilik özel memuriyetlerdendir. Hatta İlkokul mezununun bile vali atanmasında yasal olarak hiçbir sakınca ve engel yoktur.
Devletimiz valilerimize çok iyi olanaklar sağlamıştır.
Bina ve lojmanlar en iyisinden tefriş edilir. Bütün masrafları Özel İdarece ödenir. Özel İdareye bağlı memurlar hizmetindedir. Vali konağında istihdam edilenler de vardır.
Hanımefendiler yemek dahi pişirmezler. Sadece günün menüsünü belirlerler. Sayın Valilerimiz tayin oldukları zaman sadece özel eşyalarını yani özetle bavullarını alıp yeni konaklarına yerleşirler. Bütün kamu daireleri emirlerine amadedir.
6-Doktorlarımıza gelince zorlu bir eğitimden sonra gece gündüz çalışırlar. 24 saat üsüt-üste nöbet tutarlar!
Bizim en yakınlarımızın yaralarına-berelerine bakamadığımız zamanlar olur ama onlar hiç çekinmeden müdahale ederler.
En pis ve mikroplu işlerle uğraşırlar. Niceleri mikrop kapmış hatta canından olmuştur! En zorlu amaliyatlara girerler! Morglarda hiç kimsenin yapamadığını yapar, ölenlerin ölüm nedenlerini bulmaya çalışırlar.
Hekimlik dünyanın en kutsal mesleklerindendir. Her meslekte olduğu gibi hekimlik karekterli insanların elinde daha da kutsallaşır. Sayın Adana Valisi'nin söyledikleriyle maksadını aşmış olduğunu zannediyorum.
Hekimlerin yasal olarak aldıkları her kuruş helaldir!
Analarının sütü gibi aktır! Yeter ki yasal olsun! Gizli-kapalı olmasın! Bu yüzden Prof.ların çalıştıkları Üniversite veya kamu hastahanelerinde özel muayene yapmalarını ve resmen, kayıt altında olmak koşuluyla ücret almalarını doğal karşılıyorum. Tıp hocaları asla performansa tabi tutulmamalı!...Bir prof. veya doç. ders verecektir, asistan mi yetiştirecektir, hastaya mı bakacaktır, araştırma mı yapacaktır? Neye göre performans?
Sonuç:
Akepe kadar asker, doktor ve öğretmen düşmanı başka bir parti daha yoktur!...(Memurlar.net)


    facebook'da paylaş    twitter'da paylaş
Yorumlar

Gönderen: Matematik Profesörü
Üniversitede matematik proffesörü kaç yıl okudu? ne kadar maaş alıyor? Pratisyen aile hekimi kendini birde onunla kıyaslasın.
Yorum Yaz

Ad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
 
 Diğer Haberler


Haber Başlık İlan Tarihi
2014 Yılı 1. Dönem İller Arası Sözleşmeli Aile Hekimliği için boş pozisyonlar 31.03.2014
AHUZEM'DE SON DURUM 26.03.2014
Aile Hekimleri ve ASE ler için SEGD Hesaplama Programı 26.03.2014
Aile hekimliğinde farklar iade edilecek 26.03.2014
Sağlık Bakanı hastaneden randevu alamadı 26.03.2014
Yabancı hekimler kamu hastanelerinde çalışabilecek mi? İşte cevabı! 26.02.2014
SUT Eki Ek-3/A "Birden Fazla Branşta Kullanılan Tıbbi Malzemeler Listesi" ile ilgili duyuru 26.02.2014
Obdusmandan hekim nöbetlerine ne dedi 24.02.2014
DOKTORLAR SIK BOŞANIYOR MU ? 24.02.2014
Doktor doktoru tazminata mahkum etti 24.02.2014
Anasayfa  |   Haberler |  Üyelik Avantajları  |   İletişim           Created By   visuallsoft Yazılım Hizmetleri