Anasayfa Haberler Üyelik Avantajları Üye Ol İletişim

PROF. DR. EKİN ÖZGÜR AKTAŞ''IN ANALİZLERİ AİLE HEKİMLİĞİNDE GÜNCEL SORUNLAR NÖBETLER- RAPORLAR- MESAİ AVUKAT ARDA AŞIK'IN ANALİZİ AİLE HEKİMLİĞİ CEZA PUANLARI
Haberin Detayı                                 Bu haber 893 kez okundu Paylaş


09.07.2012
 
NÖBETE HAYIR : İSTAHED ÇAĞRISIYLA İSTANBUL AİLE HEKİMLERİ EYLEM YAPTI
 
İstanbul Aile Hekimliği Derneği çağrısıyla gerçekleşen ''nöbete hayır'' eyleminde  İhlamurkuyu ASM'de Aile Hekimliginin öldüğü kabul edilerek helva kavruldu, eyleme katılanlara helva dağıtıldı.İşte o eylemin haberi :

TORBADAN ÇIKANLAR
TEPKİYE NEDEN OLDU

 Torba yasa içerisinde yer alan Aile Hekimlerine ilişkin nöbet ve esnek mesai düzenlemesine olan tepkiler ilk olarak İstanbul'da eyleme dönüştü.İstanbul Aile Hekimleri daha önce diğer  sorunları için geçen sene İSTAHED'in düzenlediği 3A3 eylemini gerçekleştirmişti.

İSTANBUL TÜRKİYE'DİR ;
TÜRKİYE İSTANBUL'DUR !!


Mesai sonrasında hastane acillerinde ve 112 ambulanslarında nöbet tutmaya zorlanan Aile Hekimleri bu kez İstanbul Aile Hekimliği Derneği'nin çağrısıyla Ümraniye Ihlamukuyu ASM önünde ''İŞ BIRAKMAMA''eylemİ için dün mesai sonrası toplandı

ODA-DERNEK EYLEM GÜÇBİRLİĞİ

İstanbul Aile Hekimliği Derneği ve Aile Sağlığı Mensupları Derneği yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen eyleme  İstanbul Tabip Odası’da destek verdi.Hatırlanacağı üzere eylem planı Odada gerçekleştirilen ortak toplantı ile kararlaştırılmıştı. 

İSTAHED SÖZLEŞMEYİ HATIRLATTI :
DAVA AÇACAĞIZ


İstanbul Aile Hekimliği Derneği Başkanı Dr. Esin Şener tarafından okundu. Dr. Şener,  SGK adına Vilayetle yapılan sözleşme itibariyle, ASM’ler dışında görev yapmaları yasak olmasına rağmen geçtiğimiz 18 ay içerisinde defin nöbeti adı altında Belediye Tabipliği, otopsi nöbeti adı altında Adli Tabiplik, Askerlik Muayenesi adı altında ise Askeri Tabiplik yaptıklarını ifade etti. Şimdi ise çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile acil ve 112 nöbeti tutturulmak istendiği belirten Dr. Şener nöbet ertesi izin haklarının bile olmadığının altını çizerek İstanbul Aile Hekimliği Derneği olarak Danıştay’a iptal davası açmaya hazırlandıklarını duyurdu.

İstanbul Tabip Odası’nı temsilen katılan Dr. Erdal Uğur ise İstanbul Tabip Odası’nın Aile Hekimlerine bu mücadelede tam destek verdiğini, yapılan bu uygulamanın Anayasal hakların ihlali olduğunu belirtti.

    facebook'da paylaş    twitter'da paylaş
Yorum Yaz

Ad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
 
 Diğer Haberler


Haber Başlık İlan Tarihi
2014 Yılı 1. Dönem İller Arası Sözleşmeli Aile Hekimliği için boş pozisyonlar 31.03.2014
AHUZEM'DE SON DURUM 26.03.2014
Aile Hekimleri ve ASE ler için SEGD Hesaplama Programı 26.03.2014
Aile hekimliğinde farklar iade edilecek 26.03.2014
Sağlık Bakanı hastaneden randevu alamadı 26.03.2014
Yabancı hekimler kamu hastanelerinde çalışabilecek mi? İşte cevabı! 26.02.2014
SUT Eki Ek-3/A "Birden Fazla Branşta Kullanılan Tıbbi Malzemeler Listesi" ile ilgili duyuru 26.02.2014
Obdusmandan hekim nöbetlerine ne dedi 24.02.2014
DOKTORLAR SIK BOŞANIYOR MU ? 24.02.2014
Doktor doktoru tazminata mahkum etti 24.02.2014
Anasayfa  |   Haberler |  Üyelik Avantajları  |   İletişim           Created By   visuallsoft Yazılım Hizmetleri